Klusuma nedēļas

Klusuma nedēļa. Mežs, jūra, vējš un meditācija
Kurš gan nepazīst dzīves situācijas, kad visa ir tik ļoti par daudz, ka gribas kaut uz dažām dienām pamest ikdienas vidi, izkāpt no dzīves ātrvilciena un atrast vietu, kur vari vienkārši būt tu pats, padzīvot lēnajā laikā, kas pats no sevis nomierina un sakārto galvu un sirdi.
Vēlme kaut uz brīdi izslēgt apkārtējos trokšņus un stimulatorus kļūst aizvien izteiktāka. Trokšņu un kairinājumu pilnajā pasaulē, kur tik daudz kas sacenšas par mūsu uzmanību, ir maz vietas atbrīvotam prātam, un iespēja pasēdēt klusumā kļuvusi par retu greznību. 
Nav pārsteidzoši, ka vadošais tūrisma medijs Condé Nast Traveller “kluso ceļošanu” (silent travel) nosaucis par vienu no galvenajām labsajūtas tūrisma aktualitātēm šajā gadā. Medijs citē neirozinātnieces A. S. Flerijas (Anne-Sophie Fluri) sacīto, ka klusuma iekļaušana ikdienas dzīvē var “padziļināt attiecības ar sevi, uzlabot saziņu ar citiem un veidot psiholoģisko noturību, saskaroties ar dzīves izaicinājumiem”.
Klusuma nedēļa patiešām palīdz apstāties un atpūsties, apzināti izvairoties no tehnoloģiju radītās pārslodzes. Laiks klusumā palīdz atjaunot spēkus ikvienam, bet jo īpaši šo iespēju novērtē vadītāji. Daudzi lielu uzņēmumu un organizāciju vadītāji atzīst, ka tieši regulāras klusuma nedēļas palīdz viņiem saglabāt dvēseles līdzsvaru un veselību. Ilgstošs laiks klusumā ne tikai ļauj izturēt ikdienas spriedzi, bet arī attīsta radošumu un palīdz nonākt pie svaigām un inovatīvām atziņām. Nedēļai noslēdzoties, mieru un jaunu dziļumu ieguvušas gan domas, gan fiziskais ķermenis.
Nu šādu iespēju – pabūt vienatnē un klusumā – piedāvā arī regulāras klusuma nedēļas Lūžņā, vienā no neskartākajām, klusākajām un skaistākajām Latvijas vietām.
Katrs klusuma nedēļas dalībnieks var šo laiku pavadīt paša izvēlētā veidā, piemēram, klusās pārdomās un lēnās pastaigās pa mežu vai gar jūras krastu. Taču, ja vēlaties, varat šo laiku veltīt labākai sevis iepazīšanai un pašrefleksijai, citiem vārdiem sakot, savai garīgajai izaugsmei. Par vairākām iespējām, kā jēgpilni pavadīt šo laiku, pirmajā klusuma nedēļas dienā pastāstīs meditācijas skolotājs.
NOTEIKUMI
Ja vēlaties pieteikties klusuma nedēļai, Jums jāapņemas ievērot šādus noteikumus: 
  • Klusuma nama iemītniekiem jāievēro klusums; skaņas avotu (piemēram, TV, radio, datora utt.) lietošana un trokšņošana nav atļauta, 
  • Klusuma namā nav atļauts lietot mobilos telefonus,
  • Klusuma namā nav atļauts lietot apreibinošas vielas (piemēram, alkoholu, narkotikas utt.),
  • Klusuma namā aizliegts smēķēt; smēķēšana ir atļauta tai paredzētajā vietā Klusuma nama teritorijā,
  • klusuma nedēļas dalībniekiem nav atļauts savā istabā uzņemt viesus,
  • Klusuma nama iemītniekiem jārespektē pārējo klusuma nedēļas dalībnieku klusuma telpa; sarunas ar citiem nama iemītniekiem nav atļautas.
Piesakoties klusuma nedēļai, pieteicējs stingri apņemas ievērot šos noteikumus. Viesis piekrīt, ka rupja noteikumu pārkāpuma gadījumā viņu var lūgt Klusuma namu atstāt.
  • Klusuma nedēļa nav skolotāja vadīts retrīts.
Taču klusuma nedēļas viesiem pieejamas īsas sarunas ar meditācijas skolotāju iepriekš noteiktos konsultāciju laikos. Sarunās var gūt individuālus ieteikumus, kā vislabāk veidot savas klusuma nedēļas struktūru, kā arī saņemt norādījumus par meditāciju vai citām garīgajām praksēm. 
  • Trīs reizes dienā notiek skolotāja vadīta 25 minūšu gara meditācija, kuras apmeklēšana ir fakultatīva. Tie, kas vēlas, var meditēt biežāk, jo meditācijas telpa ir katram pieejama.
  • Iespējams pavadīt laiku ar labu grāmatu Klusuma nama bibliotēkā.
Norises vieta: garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv 
Mērķauditorija: cilvēki, kas vēlas veicināt savu garīgo izaugsmi un atrast iekšējo līdzsvaru.
Kursa maksa 895.40 EUR (ieskaitot PVN 21 %)
Cenu veido
Izmitināšanas pakalpojumi 520.00 + PVN 21 % = 629.20
Pasākuma nodrošināšana 220.00 + PVN 21 % = 266.20 
Cenā iekļautas 17 ēdienreizes (brokastis 8.00, pusdienas 13.00, vakariņas 18.00) un nakšņošana (6 naktis) vienvietīgās istabās.
Klusuma nedēļas ietvars
Pirmdiena
15.00–16.00 Ierašanās namā 
Svētdiena
Līdz 10.00 Nama atstāšana

 

 

Lai uzzinātu vairāk par Klusuma nedēļām lūdzu sūtiet e-pastu 

 

 

Klusuma nedēļu datumi publicēti sadaļā "programma".