Ievads Dvēseles mākslās. Dabā balstīts uz pieredzes iegūšanu vērsts retrīts.

16.06. — 18.06.2023 12:00— 13:30

Aicinām ienirt dzīlēs, kurās apzināti, iespējams, dosieties pirmo reizi. Ievads Dvēseles mākslās ir trīs dienu programma, kas dalībniekus mudina iegremdēties pašu esības noslēpumainajās dzīlēs. Tā ir apzināta sastapšanās un pieskaršanās tam, ko ir grūti nosaukt vārdos. Tā ir mērķtiecīga ļaušanās un uzticēšanās mācīšanās Lielajam Noslēpumam, kas neredzami caurauž visu mūsu ikdienu.

Dvēseles mākslas nav vienkāršas zināšanas. Tā nav lekciju klausīšanās semināra formā. Dvēseles mākslas ir pieredze, ko ikviens cilvēks gūst teju ikkatru dzīves mirkli. Un katrs mirklis vienmēr stāsta kaut ko par sevi, par mūsu lomu šajā pasaulē, par mūsu dzīves uzdevumiem un mērķiem. Ja labi ieklausāmies, varam sadzirdēt, ka katrs mirklis pasaka neticami daudz. Taču kā saklausīt savas dvēseles sacīto? Kā uztvert dvēseles nerimstošo dialogu ar to Otru – to lielo, kas mūs ieaicinājis šajā dzīvē?

Dvēseles mākslas rāda ceļu, kā ienirt šajā tik savādajā dziļo sarunu un nepazīstami pazīstamo tēlu pasaulē. Tās rāda, kā caur mirkli saklausīt un saredzēt visu, kas nepieciešams, tepat mūsu apkārtnē – daudzveidīgajā dabā. Un var izrādīties, ka pēcpusdiena, kas pavadīta kopā ar jūrmalas kāpās augošo zaraino priedi, ļauj saprast vairāk nekā skolās, universitātēs un lekcijās pavadītie gadi. Un var izrādīties, ka nakts melnumā un tumsā es ieraugu vairāk nekā laternu gaismu izgaismotajās pilsētas ielās. Un var izrādīties, ka manas attiecības ar akmeni uz ceļa patiesībā ir daudz dziļākas un patiesākas nekā ar lielāko daļu manu līdzcilvēku. Un var izrādīties, ka tā pa īstam nemaz neesmu dzīvojis, vien pavisam nedaudz kaut ko nojautis no tā, ko sauc par Dzīvi. Un var izrādīties, ka ieniršana dzīlēs man parāda ceļu uz manas dzīves vēl neatklātajiem plašumiem. Ja vien man būs drosme uzticēties sajustajam aicinājumam. Ja vien mācēšu būt atvērts un pratīšu saklausīt. Ja vien…

Mērķauditorija: cilvēki, kas vēlas iepazīties ar dabas tautu garīguma tradīciju.

Kursu vada: Raina Loka un Georgs Rubenis. Viņi ir Animas ielejas institūta (Animas Valley Institute, ASV) skolotāju mācību programmas dalībnieki un Lassalle Kontemplationsschule via integralis sertificēti kontemplācijas skolotāji.

Rainai kā via integralis kontemplācijas skolotājai, integrālajam koučam un dvēseles dzīļu plašumiem atvērtai praktizētājai ir bijusi iespēja mācīties klausīties, patiesi, dziļi ieklausīties. Rainas garīgais ceļš ir atvērts aicinājuma sadzirdēšanai sev un cilvēkam blakus. Caur uzklausīšanu, pamanīšanu un vērības praksēm viņa uztver īsto brīdi, kas mudina doties tālāk un dziļāk, un ne tikai aicina doties tālāk, bet arī ir blakus šajā robežas šķērsošanas mirklī.

Georgs kā via integralis kontemplācijas skolotājs un Animas ielejas institūta pavadoņu programmas māceklis uzsver garīgās divvalodības mācīšanās nozīmi. Iespējams, vairāk nekā vienas garīguma valodas apgūšana mūsdienu cilvēkam var palīdzēt autentiskāk uztvert savā dvēselē notiekošo un precīzāk izmantot seno tradīciju atklātos tēlus garīgās izaugsmes atbalstam. Meditācija kā vērības prakse, no vienas puses, un maģiski mītiskās, dabas psiholoģijā sakņotās prakses, no otras puses, katras savā veidā ļauj tuvoties cilvēka dvēseles noslēpumam, izmantojot atšķirīgu valodu un tēlus. Tās māca mūs nonākt pie tās pieredzes, kas allaž atrodas viņpus cilvēciskiem vārdiem un priekšstatiem.

Norises vieta: garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv.

Kursa maksa: 400 EUR (ieskaitot PVN), nakšņojot teltī ar ērtu matraci, vai 450 EUR (ieskaitot PVN), nakšņojot istabiņā.

Ja vēlaties nakšņot istabiņā, tad lūdzu rakstiet , viņa nosūtīs papildus rēķinu.

Cenā iekļautas 7 ēdienreizes.

Kursa darba kārtība:

Piektdiena

12.00                            Sākums

Svētdiena

13.30                            Noslēgums

Lai pieteiktos pasākumam lūdzu sūtiet e-pastu