Nepieradinātais cilvēka prāts: 4 dažādi cilvēkos mītošie resursi. Dabā balstīts un uz pieredzes iegūšanu vērsts retrīts.

07.09. — 10.09.2023 12:00— 13:30 garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv.

Aicinām piedalīties četru dienu praktiskā pieredzē balstītā programmā, lai labāk iepazītu sevi, savus ievainojumus un iespējas. Mūsu prātam, ko Bils Plotkins savā grāmatā Wild Mind sauc par mežonīgo, pirmatnējo, patieso jeb autentisko prātu, piemīt pārsteidzoši resursi, neizmantots potenciāls un dziļumi, par kuru esamību, iespējams, pat nenojaušam, līdz atklājam, kā tiem piekļūt, izkopjam mums dāvātos talantus un galu galā integrējam tos ikdienas dzīvē.

Retrīta laikā pieskarsimies savām dzīlēm un iespējām, ko saucam par četrām Patības šķautnēm jeb mūsu iedzimtā cilvēciskā veseluma dimensijām, kā arī četriem fragmentēto jeb ievainoto apakšpersonību kopumiem, kas veidojušies bērnībā. Katra cilvēka lielais uzdevums ir atklāt savu unikālo uzdevumu un universālo piederību, taču ceļā uz to mums jāmācās, kā dziedināt agrīnajā dzīves daļā izveidojušās dzīves stratēģijas, kas bērnībā palīdzēja izdzīvot, bet dzīves vidū kļuvušas par smagu nastu. Kāpēc es atkal un atkal rīkojos tik dīvaini? Kāpēc noteiktos brīžos mani, šķiet, pret paša gribu pārņem bailes, agresija, vēlme izvairīties vai bēgt no realitātes atkarībā? Kas nereti slēpjas aiz mūsu problēmām, un kā tās veselīgi dziedināt? Kā sākt dzīvot veselīgi un pilnestīgi? Kā no ievainojuma nonākt līdz savam lielākajam talantam?

Retrītā mācīsimies atpazīt sevī šīs dažādās “balsis”, kurās mēdzam runāt, un atklāsim, kā katra no tām var palīdzēt tuvoties pilnajai Patībai.

Mērķauditorija: cilvēki, kurus interesē dabas un dvēseles noslēpumi un kuri vēlas drosmīgi satikties ar savas dzīves neredzamajiem šķēršļiem un mācīties tos pārvarēt.

Kursu vada: Raina Loka un Georgs Rubenis. Viņi ir Animas ielejas institūta (Animas Valley Institute, ASV) skolotāju mācību programmas dalībnieki un Lassalle Kontemplationsschule via integralis sertificēti kontemplācijas skolotāji.

Rainai kā via integralis kontemplācijas skolotājai, integrālajam koučam un dvēseles dzīļu plašumiem atvērtai praktizētājai ir bijusi iespēja mācīties klausīties, patiesi, dziļi ieklausīties. Rainas garīgais ceļš ir atvērts aicinājuma sadzirdēšanai sev un cilvēkam blakus. Caur uzklausīšanu, pamanīšanu un vērības praksēm viņa uztver īsto brīdi, kas mudina doties tālāk un dziļāk, un ne tikai aicina doties tālāk, bet arī ir blakus šajā robežas šķērsošanas mirklī.

Georgs kā via integralis kontemplācijas skolotājs un Animas ielejas institūta pavadoņu programmas māceklis uzsver garīgās divvalodības mācīšanās nozīmi. Iespējams, vairāk nekā vienas garīguma valodas apgūšana mūsdienu cilvēkam var palīdzēt autentiskāk uztvert savā dvēselē notiekošo un precīzāk izmantot seno tradīciju atklātos tēlus garīgās izaugsmes atbalstam. Meditācija kā vērības prakse, no vienas puses, un maģiski mītiskās, dabas psiholoģijā sakņotās prakses, no otras puses, katras savā veidā ļauj tuvoties cilvēka dvēseles noslēpumam, izmantojot atšķirīgu valodu un tēlus. Tās māca mūs nonākt pie tās pieredzes, kas allaž atrodas viņpus cilvēciskiem vārdiem un priekšstatiem.

Norises vieta: garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv.

Kursa maksa: 500 EUR (ieskaitot PVN), nakšņojot teltī ar ērtu matraci, vai 575 EUR (ieskaitot PVN), nakšņojot istabiņā.

Ja vēlaties nakšņot istabiņā, tad lūdzu rakstiet , viņa nosūtīs papildus rēķinu.

Cenā iekļautas 10 ēdienreizes.

Kursa darba kārtība

Ceturtdiena

12.00                            Sākums

Svētdiena

13.30                            Noslēgums

Lai pieteiktos pasākumam lūdzu sūtiet e-pastu

Norises vieta: garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv.