Noteikumi

Garīgo prakšu centrā Stacija tiek rīkoti daudzveidīgi retrīti un semināri, kas veltīti garīgajai izaugsmei. Vasarā daudzas programmas notiek brīvā dabā un to dalībnieki dzīvo teltīs. Stacijas teritorijā atrodas dažādas celtnes, kas pielāgotas kursa vajadzībām, taču galvenā Stacijas ēka, kurā notiek lielākā pasākumu daļa, ir Klusuma nams. Šajā ēkā atrodas liela meditācijas telpa, mūsdienīga lekciju telpa, bibliotēka un 30 vienvietīgas istabas pasākumu dalībniekiem.

Uzturēšanās Klusuma namā

Klusuma nams ir vieta, kas veidota mūsdienu cilvēka garīgajai izaugsmei. Mēs paši to reizēm saucam par mūsdienīgu klosteri, kurā uzturoties var pieskarties citai dzīves dimensijai. Lai tajā uzturētos, nav jākļūst par mūku vai mūķeni, bet jāatveras klusumam, vienkāršībai un klātbūtnei.

Klusuma namu esam veidojuši, īstenojot dzīvē daudzus gadus lolotu sapni. Klusuma nams veidots ar lielu mīlestību, pašaizliedzību un nozīmīgu finansiālo ieguldījumu, sadarbojoties daudziem domubiedriem. Mēs sagaidām, ka programmu dalībnieki būs gatavi piedalīties šī unikālā projekta uzturēšanā un ļoti ceram, ka Klusuma nama viesi šo nosacījumu uztvers ar izpratni, jo no tā atkarīga garīgā darba attīstība. 

1. Namā neuzņem cilvēkus, kuriem nepieciešama medicīniska rakstura ārstēšana. Nams atturas uzņemt ar smagām atkarībām (alkoholisms, narkomānija utt.) vai nopietniem garīgiem traucējumiem sirgstošus pacientus, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe vai terapija. 

Nams ir garīgas atjaunošanās un izaugsmi veicinošu prakšu mācīšanās vieta.

2. Programmas ir pieejamas jebkuras konfesijas un pārliecības cilvēkiem, kuri gatavi respektēt Klusuma nama noteikumus.  
Kursu dalībniekiem jāapņemas ievērot arī katrā programmā definētos noteikumus.  Daudzās programmās dalībniekiem jāievēro klusums (lūgums nesarunāties un mobilos telefonus lietot tikai ārpus Klusuma nama un tā teritorijas). Visu kursu dalībniekiem pasākumu laikā aizliegts lietot apreibinošas vielas. Piesakoties programmai, dalībnieks apņemas precīzi ievērot konkrētā kursa vadītāja/skolotāja ieteikumus un dienas kārtību. Klusuma namā ir aizliegts smēķēt, smēķēšana atļauta tikai nama teritorijā norādītajā vietā. 

Nama vai kursa noteikumu rupjas neievērošanas gadījumā programmas dalībniekam nams pēc vadītāja norādījuma jāatstāj.

3. Klusuma namā katram dalībniekam paredzēta vienvietīga istaba ar WC un dušu.

Mūsu filozofija ir “zaļā domāšana”, tāpēc dvieļi un gultas veļa netiek mainīti reizi 24 stundās. Aicinām tos lietot visu pasākuma laiku. Protams, vajadzības gadījumā dvieļus var nomainīt, sazinoties ar Klusuma nama administrāciju.

4. Klusuma nama kafejnīcā tiek piedāvātas veģetāras maltītes. Ja dalībniekam ir kāda produkta nepanesība, lūdzam mūs par to savlaicīgi informēt.  

Dzeramais ūdens ir pieejams katrā ēkā tam īpaši paredzētās vietās. 

5. Klusuma namā ir nama apmeklētājiem paredzēta bibliotēka un grāmatnīca, kurā var iegādāties jaunākās cilvēka izaugsmei veltītās grāmatas.

6. Ieteikumi, ko ņemt līdzi

- Siltas, ērtas drēbes un gadalaikam atbilstoši apavi. Rekomendējam ņemt līdzi drēbes “kārtās” – telpās ir silts, savukārt, pavadot laiku ārā, atkarībā no gadalaika var būt nepieciešams džemperis, vējjaka vai jaka. Rēķinieties, ka katru dienu pavadīsiet laiku arī ārā, pie dabas.

- Mājas apavi. Klusuma nama iekštelpās atļauts lietot tikai mājas apavus.

- Kabatas baterija. Garīgo prakšu centrs Stacija nakts laikā ir vāji apgaismots, ļaujot viesiem pilnībā izbaudīt nakts debesis un zvaigznes, tāpēc, ja vēlēsieties pēc tumsas iestāšanās aiziet uz jūru vai pastaigāt pa teritoriju, noderēs līdzi paņemtā kabatas baterija.

- Matu fēns, ja nepieciešams.

- Modinātājpulkstenis. Uzturoties Garīgo prakšu centrā Stacija, aicinām iespēju robežās atteikties no mobilā telefona lietošanas, tāpēc modinātājpulkstenis var būt laba alternatīva mobilajam telefonam.

- Rokas pulkstenis. Uzturoties Garīgo prakšu centrā Stacija, aicinām iespēju robežās atteikties no mobilā telefona lietošanas, taču, lai nenokavētu ēdienreizes, lekcijas un/vai meditācijas, iesakām izmantot rokas pulksteni.

- Ūdens pudele. Iesakām uz pasākumiem ņemt līdzi savu termosu vai ūdens pudeli, ko būs iespējams uzpildīt gan Klusuma namā, gan restorāna ēkā.

- Personīgās higiēnas preces (zobu birste, zobupasta, šampūns u .c.).

- Medikamenti. Ja jums ikdienā nepieciešami kādi medikamenti, t. sk. recepšu, lūdzu, ņemiet tos līdzi, jo tuvākā aptieka atrodas aptuveni 40 km attālumā no Garīgo prakšu centra Stacija. Tāpat Garīgo prakšu centrā Stacija nav pieejams dežūrārsts un citi medicīnas pakalpojumi.

7. Lūdzam neņemt līdzi

- Sveces, dažādus kvēpināmos vīrakus un citas viegli uzliesmojošas lietas.

- Alkoholiskos dzērienus un jebkādas citas apreibinošas vielas.

- Mājdzīvniekus.

- Dārglietas – Garīgo prakšu centrā Stacija nav pieejami seifi un administrācija neuzņemas atbildību par dalībnieku mantām un vērtslietām.

8. Klusuma nams atrodas 185 km attālumā no Rīgas un 35 km attālumā no Ventspils. Ja braucat ar savu auto, iesakām izmantot Wazeaplikāciju, ievadot galamērķi “Lūžņas stacija”. Lai veicinātu “zaļo kultūru”, iesakām apvienoties līdzbraucēju grupās, – tas ir finansiāli un ekoloģiski jēgpilns risinājums. Tos, kuri ir gatavi paņemt līdzi atbildīgus līdzbraucējus, kā arī tos, kuriem ir grūtības ar nokļūšanu Lūžņā, lūdzam to darīt mums zināmu. 

Ja vēlaties pasūtīt maksas transfēra pakalpojumu nokļūšanai no Rīgas lidostas vai Ventspils uz Staciju, lūdzu, rakstiet uz e-pasta adresi lita@stacija.lv.

9. Lūdzam dalībniekus ierasties  Klusuma namā ne ātrāk kā 2 stundas un ne vēlāk kā 30 minūtes pirms programmas sākuma.

10. Pēdējā programmas dienā lūdzam atbrīvot istabiņas līdz plkst. 9.00 (personīgās mantas varat novietot Klusuma nama vējtverī vai savā automašīnā), lai varētu laicīgi sākt ēkas uzkopšanas darbus.

11. Lūdzam automašīnas novietot autostāvvietā pie garīgo prakšu centra Stacija (stāvvieta iezīmēta ar zīmi P). Elektroauto uzlāde garīgo prakšu centrā Stacija šobrīd nav iespējama. Tuvākās uzlādes iespējas ir Ventspilī (aptuveni 35 km) un Dundagā (aptuveni 40 km)

12. Apmaksas kārtība

Lai rezervētu vietu programmā, ir jāiemaksā minimālais depozīts 30 % apmērā no kopējām programmas izmaksām. Rēķina atlikuma maksājums ir jāveic ne vēlāk kā 14 dienas pirms programmas sākuma, pretējā gadījumā rezervācija tiek atcelta un iemaksātais depozīts netiek atmaksāts.

13. Atcelšanas noteikumi

Ja maināt vai atceļat savu uzturēšanos Garīgo prakšu centrā Stacija, visas izmaiņas un atcelšana jāveic, zvanot pa tālruni +371 29468333.

Visām rezervācijām tiek piemērota atcelšanas maksa.

Ja mainīsiet vai atcelsiet rezervāciju vairāk nekā 14 dienas pirms ierašanās datuma, no jums tiks ieturēta apstrādes maksa 15 % apmērā no programmas izmaksām. Visa atlikusī samaksātā summa tiks atmaksāta.

Ja mainīsiet vai atcelsiet rezervāciju vairāk nekā septiņas, bet mazāk nekā 14 dienas pirms ierašanās datuma, tiks ieturēti 30 % no programmas izmaksām.

Ja mainīsiet vai atcelsiet rezervāciju mazāk nekā septiņas dienas pirms ierašanās datuma, nauda netiks atmaksāta.

14. Ja seminārs, uz kuru esat reģistrējies, tiek atcelts, varat saņemt pilnu atmaksu vai (atkarībā no pieejamības) pārcelt iemaksāto summu uz citu jūs interesējošu programmu. 

 

Garīgo prakšu centra Stacija dibinātāji

Lita Rubene un Filips Rubenis