Kas ir Soulcraft?

Bils Plotkins
Animas ielejas institūts, https://animas.org/
Dr. Bils Plotkins ir dzīļu psihologs, savvaļas dabas gids un kultūras evolūcijas veicinātājs. 1981. gadā viņš ir dibinājis Animas ielejas institūtu Kolorādo štatā un ir bijis pavadonis tūkstošiem cilvēku, kuri izgājuši dabā balstītas iniciācijas ceļu, kas veidots, pamatojoties uz daudzu tradīciju vīzijas meklējumiem un adaptēts mūsdienu rietumu kultūrā. Iepriekš viņš ir bijis pētnieks psihologs (pētījis neordinārus apziņas stāvokļus), psiholoģijas profesors, psihoterapeits, rokmūziķis un upju gids.

1979. gada ziemā Bils Plotkins, vienatnē uzkāpjot Adirondakas virsotnē, izjuta aicinajumu doties nezināmajā. Viņš pameta akadēmisko izglītību, lai meklētu savu patieso dzīves piepildījumu. Bils Plotkins ir grāmatas Soulcraft: Nature and the Human Soul: Cultivating Wholeness and Community in a Fragmented World autors (tajā ir aprakstīti dabā balstīti cilvēka izaugsmes posmi un modeļi, kas ejami visa mūža garumā) un Wild Mind: A Field Guide to the Human Psyche (ekocentriska psihes karte - dziedināšanai, pilnveidošanai un kultūras pārveidošanai). Viņš ir ieguvis doktora grādu psiholoģijā Kolorādo Universitātē Boulderā.

Par Soulcraft.eu

2018. gadā uzsākām sadarbību ar Animas ielejas institūtu un vienojāmies, ka katru gadu Bila Plotkina apmācītie un autorizētie gidi (tā viņi sauc programmu vadītājus) Latvijā novadīs vairākas dabā balstītas, uz cilvēka iekšējās pasaules izaugsmi vērstas programmas. Pie mums ir iespējams piedalīties tāda paša nosaukuma un satura programmās, kādas gidi piedāvā ASV un citās pasaules valstīs.

Pasākumu norises vieta ir Ventspils novada Lūžņa, mežu ieskautais rekolekciju centrs "Elijas nams" un turpat netālu, Baltijas jūras piekrastē esošais garīgo prakšu centrs "Stacija".

Kontaktpersona Latvijā ir Lita Rubene