Šamaņa ceļš

Šamaņa ceļš (The Basic Workshop The Way of the Shaman®)  ir pamatapmācības kurss esenciālajā šamanismā (core shamanism), ko daudzu gadu garumā ir izstrādājis Maikls Harners (Michael Harner). Esenciālais šamanisms nebalstās vienā konkrētā etniskā tradīcijā, bet dažādu šamanisko tradīciju kopīgajos principos. M.Harners (1929-2018) ir viens no mūsdienu nozīmīgākajiem šamanisma akadēmiskajiem pētniekiem un praktiķiem. Viņš ir bijis profesors Jēlas un Kolumbijas universitātēs ASV un dibinājis Šamanisma pētniecības fondu (Foundation for Shamanic Studies, FSS).

Darbseminārs iepazīstina ar universāliem šamanisma principiem un paņēmieniem, kas ir cilvēces senākā dziedināšanas tradīcija. 

Darbsemināra dalībnieki tiek iepazīstināti ar šamaņu ceļojumu, kas ievada šamaniskajā apziņas stāvoklī un veicinot saiknes ar dabu apzināšanos. Klasiskais šamaņu ceļojumu sitamo instrumentu pavadībā ir viena no pazīstamākajām vīziju meklēšanas metodēm, ko, blakus sapņiem un mītiem, izmantojušas dažādas tradīcijas, lai pētītu Realitāti. 

Esenciālā šamanisma metodoloģija ir aprobēta un droša, par ko liecina daudzu darbsemināru dalībnieki visos kontinentos pēdējo četrdesmit gadu laikā.

Tēmas:

 • Teorētisks un praktisks ievads šamanisma pamatprincipos, metodoloģijā un ētikā.
 • Šamaņu ceļojums kā šamanisma pamatpaņēmiens.
 • Šamaniskais apziņas stāvoklis.
 • Šamaniskās metodes zināšanu meklēšanai un dziedināšanai.

Šī darbsemināra absolvēšana dod tiesības piedalīties padziļinātajos FSS (Foundation of Shamanic Studies) semināros.

FSS dibinājis Maikls Hārners 1979. gadā un vairāk nekā 40 gadus FSS ir nodrošinājis drošu, efektīvu un mūsdienīgu šamanisma pētniecību, kā  arī tā metodoloģijas izkopšanu. Pilnībā cienot tradicionālās kultūras un balstoties uz klasiskā šamanisma un Rietumu zinātnes principiem, FSS senos principus piemēro mūsdienu sabiedrībai atbilstošā, ētiski atbildīgā veidā, risinot mūsdienu laikmeta vajadzības.

 

Atsauksmes

 • Man nebija priekšstatu, kas sagaidāms šajā pasākumā. Programma bija strukturēta, konkrēta uzreiz ar praktisko pusi. Gribējās dažos vingrinājumos uzkavēties ilgāk.
  Runājot par Jūsu izveidoto vietu - šķiet pirmoreiz tur biju pirms četriem gadiem, un redzot ko Jums ir izdevies izveidot - noņemu cepuri Jūsu priekšā un dziļi paklanos. Šāda vieta un prakses ir vitāli nepieciešama šodienas sabiedrībai.
  Cieņā Ingus

 

 • Nedēļas nogale bija brīnišķīga - gan ar iespēju padziļināt savu praksi un izpratni, gan ar atbildēm uz aktuāliem jautājumiem, kas atnāca, gan ar iespēju pastrādāt citiem, kas dod pavisam citu enerģiju.
  Lolita

 

 • Stacija ir garīgi un estētiski tīra, skaidra, dziļa un patiesa vieta. Veidojusies bez liekvārdības, bez manierīgiem uzslāņojumiem, vien skaidras vīzijas vadīta. Katram, kas reiz Stacijā nonāk, tiek sniegta iespēja uz sevi, uz citiem, uz pasauli kopumā pavērties caur šo tīro, pirmatnējo, nepielūdzami patieso skatupunktu. Skats, kas paveras, ir gan skaists un pacilājošs, gan arī draudīgs, izaicinošs un plosošs. Katra Stacijas apmeklētāja garīgais ceļojums noteikti ir krasi atšķirīgs, bet vienojošais Stacijas pavadonis katra ceļojumam ir absolūti droša, iekļaujoša vide, brīnumaina daba un viedi vietas saimnieki.
  Par darbsemināru “Šamaņa ceļš”
  Garīga prakse nav haotiskas, neizskaidrojamas un brīvi plūstošas darbības, bet gan strukturēts, mērķtiecīgs darbs ar skaidru redzējumu. Šī bija pirmā spilgtā atziņa darbsemināra “Šamaņa ceļš” laikā un tā vadītājs Rolands Urbāns šo sistemātisko pieeju un nepieciešamību pēc domas skaidrības, dodoties garu pasaulē, pārliecinoši demonstrēja.
  Lielisks ievads šamanisma principos un idejās, pozitīvi trauksmainas satikšanās ar garu pasauli un saviem uzticamajiem pavadoņiem, vērtīgas atziņas par indivīda lomu plašākā kopienā ne tikai savā izolētajā universā.
  Pateicībā,
  Līga

 

 • Milzīgs paldies par iespēju iepazīt šamanismu no zinātniskli pētnieciskā un vienlaicīgi arī praktiskā aspekta. Roland Urban veiksmīgi mums parādījā šamanisko pasaules uzskatu, kārtību un struktūru šamaniskiem ceļojumiem. Tāpat arī milzīgs paldies par dziedināšanas tehnikām un dziļo pieredzi tajās. Mani fascinēja, ka neizmantojot halucigēnas vielas, ir iespējams pievienoties šamaniskai pasaulei, izmantojot vienkāršas, strukturētas metodes.
  Protams, kā vienmēr, milzīgs paldies par lieliskajām telpām, garšīgo un sātīgo ēdienu un arī sauli. Mārtiņš

 

 • Sirsnīgi pateicos par iespēju būt jūsu organizētajā pasākumā un šorīt vēlreiz atmiņās pakavēties Garīgo prakšu centrā Stacija.
  Varu teikt vien visatzinīgākos vārdus gan par pašu centru, tā saimniekiem un darbiniekiem, gan arī par šamaņu pasākumu. Nevaru iedomāties, kur vēl citur Latvijā es varētu nedēļas nogali pavadīt tik tiešām izcili projektētās, būvētās, iekārtotās, uzturētās un apsaimniekotās telpās, gaumīgi sakārtotā vidē, saturīgā un uzlādējošā pasākumā. Tas viss veidoja īpašu, mierpilnu un drošu atmosfēru, draudzīgu, omulīgu un mājīgu noskaņu.
  Viesmīlība, draudzīgums, patīkama kārtība katrā sīkā lietiņā un tajā pašā laikā augsta profesionalitāte, lietišķums un profesionalitāte - tādi ir iespaidi par manu pirmo izmantoto iespēju pabūt jūsu organizētajā seminārā. Un, protams, arī gardās maltītes - bez tām mēs nejustos tik ļoti lutināti:)
  Lita, īpašs paldies Tev par iedrošinājumu piedalīties seminārā!
  Rolands tik tiešām ir izcils arī kā pasniedzējs un prakšu vadītājs - viss tika izkaidrots tik pamatīgi, ka bija saprotams pat ar manu ne visai labo angļu valodu. Un, jā, arī grupas biedru atsaucība un izpalīdzība bija pārsteidzoša un ļoti vērtīga.
  Stacija ir izcila vieta rūpēm par dvēseli!
  Ar sveicieniem un cerību baudīt jūsu Centra viesmīlību arī turpmāk ne vienu reizi vien,
  Raimonds
Rolands Urbāns (Austrija), psihologs, koučs un autors, viens no

Rolands Urbāns (Austrija), psihologs, koučs un autors, viens no "Šamaņa ceļš" vadītājiem un Foundation for Shamanic Studies Europe (FSS Europe) izpilddirektors 2023. gada pavasarī Lūžņā kopā arī garīgo prakšu centra Stacija vadītājiem Litu un Filipu Rubeņiem.